Протидія торгівлі людьми

Дата: 28.11.2022 12:54

Протидія торгівлі людьми

Торгівля людьмице форма сучасного рабства та порушення прав людини для отримання прибутку через контроль та експлуатацію інших людей"

З початком військової агресії Росії з України вимушено виїхали вже близько 3 мільйонів людей, більша частина з нихжінки та діти. Однак закордоном необачні біженці з України можуть потрапити на гачок злочинців і опинитись у небезпеці.

Під час перетину кордону треба памятати, що кожен може стати жертвою торгівлі людьми.

З метою убезпечення від потрапляння в ситуацію торгівлі людьми громадянам України, які є біженцями, а також тим, які шукають тимчасового захисту, по приїзду у відповідну країну, необхідно невідкладно зареєструватися на тимчасове проживання, що дає можливість офіційним органам країни знати про ваше перебування.

Крім того, Уповноважений закликає громадян України, які перебувають за кордоном в будь-якому випадку:

не віддавати свій паспорт, документи, що посвідчують особу дитини, інші документи будь-кому. Зазначені документи необхідно предявляти лише офіційним особам під час перетину кордону або під час реєстрації у відповідній країні;

не віддавати незнайомим людям свій мобільний телефон або інші засоби звязку;

не дозволяти іншим стороннім особам оплачувати послуги, щоб не бути втягнутим в боргову залежність;

не погоджуватися виконувати жодну роботу без підписання трудового договору або контракту, який повинен бути зрозумілим.

Якщо під час перебування за кордоном щодо Вас чинять будь-які дії насильницького характеру, Омбудсман рекомендує:

звернутися до посольства, консульства України в країні перебування;

бігти до місця загального користування - державної/офіційної установи, бібліотеки, пошти тощо;

звернутися до поліції, лікарні, церкви, аварійних служб тощо;

якщо є можливість звернутися до установи, а не до приватної особи, краще зверніться до установи.

Потрапляння людини в ситуацію торгівлі людьми спричиняє порушення прав кожного громадянина, таких як право на життя, повагу до гідності, на свободу та особисту недоторканність, свободу пересування та інші.