A A A K K K
людям із порушенням зору
Комунальний заклад "Центр надання соціальних послуг Солотвинської селищної ради Тячівського району Закарпатської області"

Запроваджено експериментальний проєкт надання соцпослуг санаторіями Мінсоцполітики

Дата: 08.09.2023 18:03
Кількість переглядів: 641

Вимушені переселенці можуть отримати безплатну допомогу у санаторіях Трускавця або Миргорода. Йдеться про людей поважного віку та людей з інвалідністю. Зокрема, вони можуть безплатно проживати у санаторіях впродовж шести місяців.

Умови надання та оформлення документів були обговорені з керівницею КНП Солотвинська обласна алергологічна лікарня ЗОР -Полажинець Ерікою Борисівною 

Так, за ініціативою Міністерства соціальної політики, 21 березня Уряд прийняв постанову № 248. Постанова дозволяє запровадити експериментальний проєкт, у межах реалізації якого 2 санаторії сфери управління Мінсоцполітики (Спеціалізований Трускавецький санаторій "Батьківщина" та Спеціалізований Миргородський санаторій "Слава") отримають можливість надавати соціальні послуги деяким категоріям осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах.

Експериментальний проєкт має на меті:

  • забезпечити надання соціальних послуг внутрішньопереміщеним особам із найбільш вразливих категорій громадян;

  • розширити спектр надавачів соціальних послуг;

  • розв'язати проблему критичної залежності державних закладів та установ від фінансування лише з одного джерела надходжень та опрацювати механізм переходу закладів від використання бюджетних коштів, що спрямовуються на утримання бюджетних установ, до оплати вартості соціальних послуг.

Так, відтепер обидва санаторії надаватимуть найбільш затребувані соціальні послуги на безоплатній основі внутрішньо переміщеним особам:

  • з-поміж осіб похилого віку, осіб з інвалідністю та осіб, які перемістилися з тимчасово окупованої російською федерацією території України, а також населених пунктів,  розташованих в районі проведення воєнних (бойових) дій чи які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні), в т.ч. під час обов’язкової евакуації;

  • або в яких житло зруйноване чи непридатне для проживання внаслідок пошкодження і які подали заявку на відшкодування відповідних втрат.

У міністерстві зазначили, що ці заклади зможуть надавати вищезазначеним громадянам соціальні послуги:

  • стаціонарного догляду;

  • притулку;

  • підтриманого проживання;

  • соціальної адаптації.

Як повідомляється, надання послуг здійснюватиметься з дотриманням державних стандартів соціальних послуг, затверджених Мінсоцполітики, та фінансуватиметься в рамках експериментального проєкту державою. Водночас самі санаторії змінять організаційно-правову форму державної установи на державні некомерційні підприємства, що дозволить підвищити фінансову й управлінську автономію цих закладів. До сьогодні існувала ситуація, зазначили в міністерстві, коли держава не оплачувала послуги, а напряму фінансувала утримання цих бюджетних установ.

Зміна організаційно правової форми надасть державним некомерційним підприємствам нові можливості, такі як самостійне затвердження організаційної структури та штатного розпису, визначення розміру оплати праці своїх працівників, право надавати інші платні послуги, отримувати кошти з різних джерел фінансування (у т.ч. кошти донорів).

У результаті такі підприємства отримують нові інструменти для розвитку і можливості для виходу на ринок надання соціальних та медичних послуг. Експериментальний проєкт триватиме до 31 грудня 2024 року.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень