A A A K K K
людям із порушенням зору
Комунальний заклад "Центр надання соціальних послуг Солотвинської селищної ради Тячівського району Закарпатської області"

Попередити кібербулінг!

Дата: 12.11.2024 14:19
Кількість переглядів: 164

Фото без опису

Психолог КЗ ЦНСП Солотвинської с/р Анна ГОГА ділиться інформацією як попередити віртуальне насилля?

Цифрові технології формують майбутнє політики, суспільства і прав людини. Але чим більше ми занурюємось у соціальні мережі та стаємо співучасниками різноманітних дискусій — тим далі ми від справжнього життя, вважають психологи. Людина, що зачарована віртуальним середовищем — ось діагноз сучасної епохи… Так, всі ми пов’язані з мережами, існуємо в уявному світі, віримо в його символи, ніби вони реальні та по-справжньому емоційно реагуємо на віртуальну взаємодію з іншими людьми. Науковці вже не говорять про інтернет-залежність. Вони говорять про травму від інтернет-насилля та використовують для її ідентифікації спеціальні терміни. Один з них — кібер-буллінґ – чули про таке? Кібер-буллінґ – це напади з метою завдання психологічної шкоди, які здійснюються через електронну пошту, сервіси миттєвих повідомлень, у чатах, соціальних мережах, на web-сайтах, а також за допомогою мобільного зв’язку. Така багаторазово повторювана агресивна поведінка має на меті зашкодити людині і базується на дисбалансі влади (фізичної сили, соціального статусу в групі).

ЯКЩО ВИ СТАЛИ ЖЕРТВОЮ КІБЕР-БУЛІНҐУ, ЯК РЕАГУВАТИ?

1.Написати заяву до правоохоронних органів. В Україні відповідальність за кібер-булінг передбачена лише новим законом щодо протидії булінгу у випадку онлайн-насильства над дітьми. На жаль, через відсутність ефективного законодавства, яке б протидіяло онлайн-насильству, аб’юзерів важко притягти до відповідальності та довести сам факт насильства.

2.Розповісти про свої почуття близьким людям (друзям, сім’ї, однодумцям і однодумицям). У ситуації кібер-булінгу важливо не мовчати, а здобувати підтримання «дружнього» середовища. Підтримка близьких допоможе впоратися з травматичним досвідом емоційного насильства і протистояти цькуванню онлайн.

3.Звернутися по допомогу психолога. В особливо складних ситуаціях краще звернутися до психолога чи психотерапевта. Іноді онлайн-насильство може завдати серйозну шкоду психологічному стану постраждалих, нормалізувати який можна лише завдяки професійній психологічній допомозі. 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень